Listy z Paryża.

FotoNa początku kwietnia do naszej szkoły przyszły kolejne listy – tym razem z Francji. Korespondencja została wysłana w grudniu w ramach projektu Edukacja Globalna. Tym razem nasi uczniowie otrzymali imienne listy od swoich rówieśników z Paryża. W sumie otrzymaliśmy 12 listów pisanych po angielsku i francusku. Listy trafiły do uczniów kl. I i III SP oraz kl. VI i I gimn. Każdy korespondent otrzymał też drobny upominek w postaci widokówki. Poniżej przedstawiamy treść listu od jednej z nauczycielek w tamtejszej szkole pani Anny Dumondel, adresowany na ręce pani dyrektor Urszuli Boratyn.

„Szanowna Pani – zgodnie z zapowiedzią przesyłam Pani odpowiedzi uczniów naszego college na listy które uczniowie Pani szkoły nam przesłali(…) Niestety odpowiedzi są w większości po francusku ale uczniowie znają angielski i dzieci polskie mogą odpowiadać im po angielsku lub po polsku (ja przetłumaczę). Wolałabym aby korespondencja przechodziła grupowo przez nasze ręce to zmniejszy koszty znaczków. Aby łatwiej było znaleźć do kogo dzieci z Paryża piszą listy i je rozdać adresatom wysyłam kserokopie listów polskich dzieci i 12 kartek dla korespondentów. Od jutra mamy 2 tygodnie wakacji ale potem wyślemy widokówki z Paryża i gazetkę naszej szkoły. Wierzę że nasz kontakt się utrzyma. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź z listami polskich dzieci. Anna Dumondel”. Paryż 31.03.2017r.

Oczywiście zachęcamy wszystkich naszych uczniów do utrzymania korespondencji i liczymy, że już wkrótce wyślemy odpowiedzi do Paryża.

A oto listy do: Mikołaja, Dagmary, Martyny, Patrycji, Gabrysi, Julki, Pawełka, Jagody, Zuzi, Szymona i Marcina.

Dodatkowe informacje