Listy z Brukseli.

KopertaCzekaliśmy długo i z niecierpliwością. Ale są. Przyszły. W dużej kopercie. Odręczne, kolorowe i takie serdeczne. Otrzymaliśmy listy z Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Misji Katolickiej. Jest to odpowiedź na nasze listy, wysłane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, który odbył się w listopadzie w naszej szkole. Do naszych uczniów napisali ich rówieśnicy, którzy na co dzień chodzą do szkół belgijskich, ale także do szkoły polskiej, gdyż jak piszą „nasi rodzice pragną, abyśmy nigdy nie zapomnieli o języku ojczystym”. Większość z tych młodych ludzi podała swoje adresy, podkreślając ogromną chęć nawiązania korespondencji.

A oto kila z nich, w tym najważniejszy od s. Doroty Michny, kierownika SPK.

Dodatkowe informacje