XVI- ta Edycja Gminnego Konkursu „Z Aniołem w Tle”

FotoKonkurs „Z Aniołem w tle” od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy, dlatego też i w tym roku został zorganizowany pomimo sytuacji epidemicznej. Konkurszostał zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu i GOK w Tarnowcu  pod kierunkiem p. Edyty Koszyk. W konkursie wzięło udział 98 uczniów ze szkół z terenu naszej Gminy: NZSP Łajsce, NZSP Umieszcz, NSP Roztoki, NSP Łubienko, NSP Glinik Polski, NSP Nowy Glinik, SP Tarnowiec W tym roku prace konkursowe wykonywane były w 5 grupach wiekowych: klasa I, II, III – choinka; klasa IV-VI – szopka-płaskorzeźba i klasy VII-VIII– bombka. Prace przyjmowane były z zachowaniem procedur sanitarnych, a na wszystkich składających prace czekały nagrody i dyplomy. Zaskoczenie wśród uczniów klas I-IV i rodziców było niemałe, gdy otrzymywali urocze skrzaty, ale nie brakowało też zdziwienia wśród uczniów starszych odbierających nagrody.

Dopełniając procedur konkursu prace zostały ocenione 18 grudnia przez komisję w składzie: p. Urszula Boratyn, p. Maria Kotulak, p. Alicja Grasela, p. Marta Kapała, p. Magdalena Kopczak, p. Tomasz Kędrek. W wyniku oceny prac konkursowych nagrodę specjalną (dyplom i nagrody rzeczowe) otrzymali:

CHOINKA

Klasa I

Anita Sajdak- SP Tarnowiec
Szymon Ciepiela – SP Tarnowiec
Anna Buś - SP Tarnowiec
Piotr Gawron – SP Tarnowiec
Szymon Chłoń
- NSP Glinik Polski

Klasa II

Maja Bukowska – SP Tarnowiec
Milena Stój- SP Tarnowiec
Anna Sajdak - SP Tarnowiec   
Kornelia Chomentowska
- NSP Łubienko
Julia Młocek - SP Tarnowiec
Borys Wierzbicki – SP Tarnowiec

Klasa III

Michał Sanocki - SP Tarnowiec
Kamil Czajka– NSP Roztoki
Maja Bonar -  NZSP Łajsce
Weronika Owsiak - NZSP Łajsce
Amelka Sieniawska
- SP Tarnowiec

Wyróżnienia w kategorii klas I-III z SP Tarnowiec otrzymali:

Lena Pietrzak, Krzysztof Gąsior, Maja Dobosz, Wiktoria Lawera, Otylia Czekańska, Jakub Kusz, Ewa Jasińska, Wiktor Bolak, Damian Buś, Michał Mioduszewski, Kacper Wojdyła, Piotr Tomasik, Lilianna Goleń, Karol Bielecki, Wiktoria Urbanik-Faber, Martyna Mędrek, Bartosz Tomasik, Hubert Kołbuc, Nadia Polak.

SZOPKA (płaskorzeźba)

Klasa IV- VI

Karolina Bielecka - SP Tarnowiec
Julia Wiśniowska ––
SPTarnowiec
Kacper Baran NSP Nowy Glinik
Aleksandra Opałka
– NZSP Łajsce
Julia Sławniak
– SP Tarnowiec
Emilia Wietecha – NZSP Umieszcz
Adrian Zięba – SP Tarnowiec

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Dedo, Adrian Hłyń, Adam Bochnia, Jagoda Dzik, Jagoda Latoszek, Olga Garbacik, Karolina Styś, Emilia Rozpara.

BOMBKA

Klasa VII-VIII

Jagoda Ginalska – SP Tarnowiec
Natalia Polak- SP Tarnowiec
Zofia Bonar –
NZSP Łajsce
Laura Urban – SP Tarnowiec
Kornelia Ziomek – SP Tarnowiec

Wyróżnienia otrzymali:  Małgorzata Dłuska, Ewelina Zywar, Julita Lelko, Aleksandra Baca, Klaudia Bonar, Elżbieta Chudy, Aleksander Obszański, Ksawery Forc, Maria Tomasik, Anna Łuszcz, Bartosz Piątkowski, Martyna Gruszkoś.

W tym roku nie było uroczystego rozdania nagród, więc nie było drożdżówek ani pysznej herbatki Pani Madzi. Nie było też Kiermaszu Charytatywnego, ale część prac możemy oglądać w kościele w Tarnowcu – w bocznej kaplicy obok kaplicy Matki Bożej. Wierzymy, że trud pracy włożony w wykonanie pięknych prac konkursowych wynagrodziły znakomite nagrody, których zakup był możliwy dzięki Sponsorom konkursu, którym za hojność bardzo dziękujemy.

Należą do nich:

  • Gmina Tarnowiec
  • Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu
  • Rada Rodziców SP Tarnowiec
  • M.W. Bochnia – Młyn „Adam” z Potakówki
  • E. Koszyk - Opiekun konkursu

Dziękując wszystkim wykonawcom tegorocznych prac konkursowych: uczniom, a także rodzicom, dziadkom, nauczycielom życzymy rozwijania swoich talentów i radości ze wspólnego i twórczego spędzania czasu w gronie rodziny.

 

Dodatkowe informacje