Planszówkowy COMEBACK.

LogoPopularność gier planszowych/stolikowych rośnie z roku na rok. I nie jest to już tylko miłe wspomnienie z czasów młodości naszych rodziców czy dziadków, którzy swój wolny czas spędzali z rówieśnikami na partyjce szachów czy brydża. Lecz zaczyna się nowa era gier planszowych, które szturmem wdzierają się do naszych domów. I dobrze! Bo wśród innych rozrywek to właśnie planszówki pozwalają nam nie tylko odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, ale też rozwinąć relacje z najbliższym.

Wspólne spędzanie czasu podczas gry przynosi każdemu uczestnikowi wiele korzyści! Doskonale odrywa myśli od codziennych trudność, pozwala rozwijać wiedzę, ćwiczyć wyobraźnię i spędzać kreatywnie czas z innymi ludźmi. Planszówki to również prawdziwy sport intelektualny, angażuje kluczowe obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów, dedukcję, liczenie, a taki trening przyda się w każdym wieku.

Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli, by w okresie ferii zimowych odpoczęli od ekranów komputerów, telefonów czy tabletów i spędzili ten czas z najbliższymi przy planszówkach. A wybierać jest z czego- od tradycyjnych szachów, chińczyka, domina przez niskobudżetowe państwa miasta czy statki, do nowoczesnych gier planszowych jak Monopol, Dobble, scrabble i wiele, wiele innych.

Zachęcamy również do podzielenia się z nami Waszymi przygodami z planszówkami i przesłanie zdjęć ze wspólnej zabawy.

Na zdjęcia czekamy do 15 stycznia 2021.

Życzymy miłej zabawy.
Opiekunowie SK PCK
Dorota Betlej i Anna Faber

Dodatkowe informacje