Dzień Pluszowego Misia.

Foto„MIŚ TO JEDYNY PRZYJACIEL, KTÓREGO MOŻEMY KUPIĆ,

ALE AKCEPTUJE NAS NAWET Z NASZYMI WADAMI”

temysli.pl

 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci 

i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

 Skąd się wzięły pluszowe misie?  Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w listopadzie 1902r. Ówczesny prezydent  TheodoreRoosevelt udał się na polowanie ze swoimi towarzyszami. Postrzelili wtedy małego misia, ale Theodore nie pozwolił go zabić, ocalił go. O zdarzeniu dowiedział się pewien rysownik Clifford Berryman, który namalował ilustracje i wstawił ją do najpopularniejszej gazety w Stanach - "Washington Post". Mieszkańcom bardzo spodobało się to co zrobił prezydent. Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma – rosyjskiego imigranta, producenta zabawek 

i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia, które szyła jego żona. Zainteresowanie było ogromne, więc postanowił rozwinąć swoją produkcje na większą skalę. Dostał zgodę od prezydenta na nazwanie misia ,, Teddy Bear” nawiązując do imienia prezydenta USA ( najbliżsi zwracali się do prezydenta Theodore – ,,Teddy’’).

W setną rocznice misia ustanowiono, że Światowy Dzień Pluszowego Misia będzie obchodzony 25 listopada.

Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś z filmu „Ted”.
W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.

„CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ,

WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ!!!”

DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM I WYCHOWAWCOM ZA POMOC

W PRZYGOTOWANIU ZDALNEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Ewelina Zywar kl. VIIb

Olga Dubiel kl. VIII

Małgorzata Gałuszka kl. VIII

Opiekunowie:

J. Walczak

B. Stec

Dodatkowe informacje