Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

 Foto

 „Dzieci rodzą się ze skrzydłami,
a nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

                                    J.Korczak

 Prawie jak na skrzydłach w dniu 19 czerwca wyfrunęli z naszej szkoły wszyscy uczniowie, w tym nasi absolwenci z klasy VIII i III gimnazjum. Wyfrunęli z świadectwami, nagrodami, wyróżnieniami. Jedni na wakacje, drudzy w kierunku nowych szkół. To był trudny rok, jak podkreśliła w swoim wystąpieniu pani dyrektor mgr Urszula Boratyn, ale i bardzo owocny.

Obfitował bowiem w liczne sukcesy i wyróżnienia naszych uczniów, był wyzwaniem dla zdających egzamin ósmych i gimnazjalnych klas, był wreszcie czasem intensywnej pracy i nauki. Po dwudziestu latach istnienia gimnazjum, nasze mury opuścili ostatni absolwenci, ale byli też pierwsi absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Wyniki ich egzaminów napawają nas dumą, są dowodem, że ciężka praca uczniów i nauczycieli po prostu się opłaca. Ten rok to także czas rozrywki, zabawy i wspólnych wyjazdów – był Kraków, Oświęcim, Energylandia, Bochnia. Było lodowisko, były bliskie i dalsze wędrówki.

Przez te 10 miesięcy uczniowie mogli rozwijać swoje skrzydła, rozpościerać je szeroko, szybować ku nowym wyzwaniom, odkrywać talenty i po prostu cieszyć z uroków poznawanego świata, aby ze świadectwem w dłoniach w dniu 19.06 zamknąć kolejny etap edukacyjny, kolejny rok w swoim życiu.

Wszystkim życzymy udanych wakacji, zasłużonego odpoczynku, słonecznej pogody i sprzyjających wiatrów w bezpiecznej wędrówce. Życzymy uczniom i nauczycielom, rodzicom i dziadkom, pracownikom szkoły i panu kierowcy. I do zobaczenia już we wrześniu.

 

Dodatkowe informacje