„Złamana konwencja”.

FotoDawno, a może nie tak dawno, daleko, a może nie tak daleko, żyła sobie królowa wraz z synem- królewiczem

Tak rozpoczyna się przedstawienie, które uczennice klasy szóstej należące do kółka teatralnego przygotowały dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych. Kiedy 18 czerwca 2019r. w małej sali pojawili się goście, na scenę majestatycznym krokiem weszła królowa- matka, a tuż za nią przycwałował na swym rączym rumaku książę Fryderyk.

Nic nie zapowiadało tego, co miało się zdarzyć za moment… Kiedy książę- flirciarz obiecał matce, że wybierze i poślubi królewnę, do sali weszła służąca i przyniosła magiczne zwierciadło- przedmiot niezwykły, posiadający własne zdanie na temat królestwa i księcia. Od tej chwili lustro przejęło rolę swatki i przedstawiło księciu potencjalne kandydatki na żonę, a były wśród nich: Czerwony Kapturek, księżniczka na ziarnku grochu, Królowa Lodu, Kopciuszek, dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Śpiąca Królewna oraz… Jolka z VI a. Nie były to jednak miłe i spokojne księżniczki z tradycyjnych baśni, lecz nowoczesne i pewne siebie kobiety, które zaprezentowały się królowej i księciu. Żadna z kandydatek nie  przypadła jednak do gustu Fryderykowi tak bardzo jak Jolka z VI a…

Perypetie księcia Fryderyka spodobały się młodym widzom, którzy gromkim śmiechem i brawami nagrodzili aktorów. Uczennice klasy szóstej doskonale poradziły sobie z interpretacją tekstu, brawurowo weszły w rolę, a zaprezentowane przez nie postacie były nietuzinkowe.

Gratulujemy i życzymy wielu jeszcze udanych popisów aktorskich!

Anna Faber

 

Dodatkowe informacje