Tarnowiec znowu „zakwitnął nadzieją…” – Akcja „ Krośnieńskie Pola Nadziei”

Foto

     
        „Człowiek jest wielki nie przez to,
        co posiada, lecz przez to kim jest;
        nie przez to, co ma, lecz przez to,
        czym dzieli się z innymi”
(św. Jan Paweł II)

 

       Akcja „Pola Nadziei” w naszym kraju ma już kilkuletnią tradycję. W Krośnie w tym roku jest jej XI edycja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Nasza szkoła postanowiła po raz trzeci włączyć się w tę Akcję. Chętni uczniowie wykonali żonkile – symbole Akcji - wraz z koordynatorami Akcji – p. Edytą Koszyk i p. Alicją Graselą przy wsparciu p. Anny Faber.

W Niedzielę Palmową przy kościele parafialnym w Tarnowcu i kościele dojazdowym we Wrocance wolontariusze- uczniowie naszej szkoły z klas od VI do VIII SP i III Gimnazjum z koszami pełnymi żonkili obdarowywali żółtym kwiatkiem każdego, kto do skarbonki rzucił choćby przysłowiowy „grosik”. Zebrane datki w kwocie 2.955,72zł wpłacono na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

Wszystkim, którzy przyczynili się, aby Tarnowiec „zakwitnął nadzieją” z serca dziękujemy, obiecując, że za rok też podejmiemy tę Akcję.

Koordynatorzy Akcji

 

Dodatkowe informacje