Zakończenie akcji "Zbiórka karmy na schronisko".

FotoW dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani.  To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. Taki los jest wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, dlatego uczniowie klasy VIII Julia Kozicka, Wiktoria Wachel i Dominik Bochnia zorganizowali zbiórkę karm dla schroniska dla zwierząt ,,Kundelek,, w Rzeszowie.

Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. 

Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. 
Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

W dniu 05.02.2019r. delegacja uczniowska przekazała dary do schroniska. Pomoc nic nie kosztuje a sprawia przyjemność tak twierdzą uczniowie.

Nauczyciel koordynujący akcję: Katarzyna Forc

 

Dodatkowe informacje