Pasowanie pierwszoklasistów i Dzień Nauczyciela.

 Foto12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość  Ślubowania i Pasowania na ucznia. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 28-ro dzieci. Do tego niezwykle wyjątkowego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się przez ostatnie tygodnie. Nauka wierszyków, piosenek, była dla nich wyzwaniem, które z chęcią podejmowali.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Urszuli Boratyn, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz zgodnie z tradycją  musieli wykazać się swoją wiedzą z różnych dziedzin. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu.

           Na zakończenie pani Katarzyna Sanocka i pani Marta Kapała -  wychowawczynie  klas pierwszych, wręczyły wszystkim uczniom pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło także serdecznych życzeń, słodkości i prezentów od zaproszonych gości oraz od koleżanek i kolegów z klas II i III.

Do grona naszej społeczności uczniowskiej dołączyli: Miłosz Forystek, Iga Grabowska, Wojciech Kobak, Hubert Kołbuc, Łukasz Markuc, Zuzanna Muzyka, Nadia Polak, Patryk Radoń, Magdalena Sajdak, Michał Sanocki, Alan Szostkiewicz, Szymon Śmietana, Natalia Świstak, Karolina Witkoś, a także Karol Bielecki, Milena Drożdż, Wojciech Gruszkoś, Maja Kozicka, Mateusz Kupka, Emilia Łuszcz, Martyna Mędrek, Michał Michalec, Zuzanna Szczypińska, Jakub Świątek, Bartosz Tomasik, Mateusz Trznadel, Viktoria Urbanik-Faber, Maksymilian Wójcik.

 Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Miesiąc październik od zawsze kojarzył się uczniom i nauczycielom naszej szkoły z dwoma bardzo ważnymi uroczystościami – z Pasowaniem na pierwszoklasistę i Dniem Nauczyciela. W tym roku postanowiliśmy połączyć oba wydarzenia.

Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.

Z tej okazji uczniowie klas siódmych i trzeciej gimnazjum przygotowali krótki program artystyczny. Za pomocą wierszy i piosenek złożyli  wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę, przeprosili za figle i psoty oraz obiecali, że ich edukacja w przyszłości będzie uwieńczona sukcesami.

Podziękowania popłynęły również do wszystkich pracowników naszej szkoły, bo bez nich szkoła jako organizm nie mogłaby przecież funkcjonować.

 

 

 

 

Dodatkowe informacje