Witaj, szkoło!

Foto3 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły powrócili po wakacjach wypoczęci i pełni zapału do dalszej pracy i pokonywania nowych wyzwań. Szczególnie serdecznie powitaliśmy nowych uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę z nauką w murach naszej placówki.

Nie było to jednakże zwykłe powitanie nowego roku szkolnego. Tym razem uczestniczyliśmy  radosnym wydarzeniu, jakim było poświęcenie i oddanie do użytku nowego boiska szkolnego.

Gospodyni uroczystości – pani dyrektor mgr Urszula Boratyn powitała całą społeczność szkolną oraz zaproszonych wyjątkowych Gości. Naszą szkołę zaszczycili swą obecnością:

- Wójt Gminy Tarnowiec  - pan Jan Czubik

- Przewodniczący Rady Gminy – pan Jarosław Pękala

- Proboszcz parafii Tarnowiec – ks. Jerzy Uchman

- Wiceprzewodnicząca Rady Gminy – pani Danuta Karp

- Wiceprzewodniczący Rady Gminy - pan Zdzisław Łopatkiewicz

- Radni Gminy Tarnowiec – pani Teresa Pawłowska i pan Andrzej Gunia

- Skarbnik Gminy Tarnowiec – pani Agata Augustyn

- Dyrektor Wydziału Gospodarczego w UG Tarnowiec – pani Halina Lazar

-Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu – pan Bartłomiej Smyka

- Sołtys wsi Tarnowiec – pani Aleksandra Ginalska

-Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Magdalena Kozicka.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Szkoły Podstawowej w Tarnowcu. Następnie głos zabrała pani dyrektor Urszula Boratyn, która zaprosiła zgromadzonych gości oraz delegacje klas wraz z wychowawcami do udziału w poświęceniu i otwarciu boiska szkolnego. Następnie uczniowie pod opieką pań: Renaty Filip, Katarzyny Sanockiej, Marty Kapały i Anny Faber przedstawili interesujący program artystyczny.

Po zakończeniu uroczystości społeczność uczniowska wraz z wychowawcami udała się do klas. Miejmy nadzieję, że nowy rok szkolny okaże się szczęśliwy i obfitujący w pasmo sukcesów naszych uczniów… Zwłaszcza sukcesów sportowych, wypracowanych na nowoczesnym, bezpiecznym boisku.

 

 

Dodatkowe informacje