Ze sztuką teatralną na ty...

Cały świat to scena,
A ludzie na nim to tylko aktorzy.
Każdy z nich wchodzi na scenę i znika.

 Tradycją naszej szkoły stały się coroczne październikowe wyjazdy na spektakle teatralne do RCKP w Krośnie. Przygotowywane są one przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza.
Dnia 17 października 2017 roku klasy IV oraz V udały się do Krosna na spektakl teatralny pt. „Pan Kleks”, natomiast klasa VII oraz klasy gimnazjalne na spektakl pt. „Zemsta”.
„Pan Kleks” - spektakl oparty na treści lektury J. Brzechwy „Akademia pana Kleksa” w sposób humorystyczny i rozśpiewany wprowadził nas w niezwykły świat, w którym na straży wiecznego optymizmu i najwyższej umiejętności nauki przez zabawę stoi niestrudzony Ambroży Kleks.

Inscenizacja uświadomiła również widzom, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może ściągnąć nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na najbliższych.
Dla uczniów starszych „Zemsta” jako sztuka ponadczasowa, wprowadziła ich do dawnego świata szlacheckiego, w którym dominowały wady, ale jednocześnie był pełen ciepła i pobłażliwości. Była to swego rodzaju lekcja historii z przymrużeniem oka.
Czasy się zmieniają, ale my pozostajemy z podobnymi przywarami i wadami, dlatego nauczmy się je dostrzegać u siebie i wyciągać odpowiednie wnioski. I właśnie komedia A. Fredry uczy nas tego poprzez humor, bo przecież śmiech to zdrowie.

Uczniowie pełni wrażeń i doskonałej zabawy wrócili zadowoleni do szkoły, czekając z niecierpliwością na kolejny wyjazd.

 

Dodatkowe informacje