„Dla szkoły miej serce, nie licz lat. Pokochaj to miejsce – mały świat”.

FotoNowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się z małym poślizgiem, gdyż nie 1 września, ale dopiero 4 zrobiło się gwarno i tłoczno na szkolnych korytarzach. Z radością zabrzmiał pierwszy dzwonek. To nie zaspanie ani tym bardziej szkolne spóźnienie, ale planowana inauguracja. Mszą świętą w tarnowieckim Sanktuarium cała szkolna społeczność powitała nowy rok szkolny, który zapoczątkował pracowity okres wytężonej nauki i katechizacji. Następnie w murach Szkoły Podstawowej Pani dyrektor mgr Urszula Boratyn słowa powitania skierowała do zebranych uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie ciepło powitała pierwszoklasistów, dla których jest to niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Pani dyrektor zapewniła ich, że zarówno nauczyciele jak i starsi koledzy pomogą i wesprą ich, zwłaszcza w tych pierwszych chwilach, oraz  sprawią, że czas spędzony w murach szkoły będzie dla nich niezwykły i niezapomniany.

Pani dyrektor wyraziła swoje przekonanie, że wszyscy uczniowie naładowani pozytywną wakacyjną energią podołają szkolnym obowiązkom z uśmiechem na ustach. Na poparcie swoich słów przytoczyła maksymę, że „Non omnia  possumus  omnes” – „nie wszyscy możemy wszystko” (Wergiliusz). Nie z wszystkimi przedmiotami uczniowie mogą radzić sobie równie dobrze, ale zapewniła wszystkich ich, że w każdej trudnej sytuacji spotkają się z przychylnością nauczycieli i wychowawców, którzy  pomogą im ukształtować osobowość, rozwijać talenty i zainteresowania, wskażą dalszą ścieżkę rozwoju. 

Pani dyrektor podkreśliła, że „złotym środkiem” do sukcesów naszych uczniów będzie dalsza szeroko pojęta współpraca pomiędzy nauczycielami, rodzicami, samorządem gminnym i wszystkimi partnerami szkoły, którym nieobojętny jest jej los. Wyraziła pragnienie, aby każdy uczeń i nauczyciel czuł się w naszej szkole dobrze i identyfikował się z nią jako miejscem twórczego rozwoju, zdobywania wiedzy oraz nowych, pożytecznych doświadczeń. To priorytet i wyzwanie, niezmienne od lat, niezależne od systemu edukacji i jej kolejnych reform, a 1 września rozpoczęła się reforma sytemu szkolnictwa.  Zapewne wielu z nas, wchodząc dzisiaj do szkoły zauważyło, że z budynku zniknęły dwie tablice z nazwami szkół. Od piątku w tym budynku mieści się bowiem 8-klasowa Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki. Klasy Gimnazjum zostały włączone do SP. Uczniowie kl. II i III Gimnazjum nie mają się czego obawiać, ukończą szkołę na dotychczasowych zasadach. 

Na zakończenie Pani dyrektor U. Boratyn życzyła małych i dużych sukcesów w pracy i nauce, ale przede wszystkim ambicji i wytrzymałości w dążeniu do zamierzonych celów.

„W życiu nie warto iść na skróty. Najbardziej cenimy to co kosztowało nas najwięcej wysiłku.”  

Rok szkolny 2017/2018 uważamy za otwarty.             

 

 

 

 

Dodatkowe informacje