Dzień Języków Obcych w Gimnazjum.

Foto23 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Wydarzeniu towarzyszyły scenki anglojęzyczne oraz niemieckojęzyczne . Miały one na celu pokazać uczniom, że nauka języków obcych jest ważna w różnych aspektach naszego życia, zarówno w życiu towarzyskim, w celach turystycznych jak i przy staraniach o dobrą pracę. Uczniowie odgrywający scenki bardzo dobrze wczuli się w swoją rolę.  Jeden z uczniów przygotował prezentacje multimedialne na temat sportów uprawianych w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych. Nie zabrakło również piosenki anglojęzycznej w wykonaniu uczennic klasy III.

Jak przystało na Dzień Języków Obcych zadbaliśmy o to, aby sprawdzić wiedzę naszych uczniów na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.  Przeprowadzony został konkurs na podobieństwo 1 z 10. Każda grupa językowa, począwszy od klasy 6, wyłoniła swojego reprezentanta i uczniowie odpowiadali na różnego rodzaju pytania: geograficzne, historyczne, gramatyczne, muzyczne itp. Uczniowie mogli się pochwalić swoją wiedzą, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.  Ostatecznie zwycięzcami zostali : miejsce I – Jakub Lula kl. 6, miejsce II- Dominik Bochnia kl. 6, miejsce III -Michał Mazur kl. III a. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oraz wręczono im dyplomy.

Na zakończenie ogłoszono rozstrzygnięcie  konkursu dla klasy 6 pt. „The culture of Great Britain”. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy oraz nagrody. Zwycięzcami tego konkursu został: Jakub Lula, miejsce II zajął Wiktor Urbanik, miejsce III Piotr Szurek.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu językowym.

 

Dodatkowe informacje