Tarnowiec „zakwitnął nadzieją…” – Akcja „Pola Nadziei”

Foto„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (św. Jan Paweł II)

                Akcja „Pola Nadziei” w naszym kraju ma już kilkuletnią tradycję. Jej celem jest wsparcie finansowe hospicja istniejące w najbliższej okolicy. W Krośnie w tym roku jest jej IX edycja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.
Z inicjatywy dyrektor ZSP Tarnowiec pani Urszuli Boratyn nasza szkoła postanowiła włączyć się w tę Akcję. Pod opieką p. Edyty Koszyk – koordynatora Akcji i p. Alicji Graseli chętni uczniowie w domu, na kółku religijnym i na świetlicy wykonywali żonkile- symbole Akcji.

W Niedzielę Palmową przy kościele parafialnym w Tarnowcu i kościele dojazdowym we Wrocance wolontariusze- uczniowie naszej szkoły z klas od IV SP do Gimnazjum z koszami pełnymi żonkili obdarowywali żółtym kwiatkiem każdego, kto do skarbonki rzucił choćby przysłowiowy „grosik”. Zebrane datki w kwocie 1.870 zł wpłacono na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Wszystkim, którzy przyczynili się, aby Tarnowiec „zakwitnął nadzieją” z serca dziękujemy, obiecując, że za rok też podejmiemy tę Akcję.

Dodatkowe informacje