Dzień otwarty w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu.

FotoMarzec to czas, kiedy rodzice decydują o wyborze szkoły dla swego dziecka. Bardzo ważne jest, aby wejście dziecka w nowe środowisko odbyło się łagodnie i w sposób pozbawiony niepotrzebnego stresu. Dlatego jak co roku nasza szkoła otworzyła podwoje dla przedszkolaków wraz z Rodzicami. W sobotnie przedpołudnie nasi mili Goście mogli obejrzeć, jak nasza szkoła wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Zaangażowani w organizację dnia otwartego nauczyciele oraz uczniowie kilku klas mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły pani Urszula Boratyn, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Na początek przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy II a, przygotowane pod kierunkiem p. Marty Kapały oraz piękny polonez, który zatańczyły dzieci z klasy II b pod opieką p. Katarzyny Sanockiej.

Następnie podziwiały pokaz doświadczeń fizycznych i chemicznych w wykonaniu uczniów klasy I Gimnazjum, którzy pod kierunkiem pani Magdaleny Mazur zachwycili naszych miłych gości swą wręcz płomienną prezentacją.

Później dzieci z Rodzicami w grupach wyruszyły poznawać swoją przyszłą szkołę.

Tego dnia przedszkolaki zwiedzały szkołę, oprowadzane przez pana Mariusza Nazgowicza. Obejrzały klasy, salę gimnastyczną, salę zabaw, świetlicę, bibliotekę, gabinet pedagoga szkolnego, sekretariat,  a nawet gabinety pani dyrektor i pani wicedyrektor.  Brały udział w zajęciach plastycznych, prowadzonych przez panie Barbarę Stec, Martę Kapałę i Katarzynę Sanocką. Zajęcia w pracowni komputerowej prowadziła pani Anna Cichoń, a pani Joanna Kilarska wprowadzała dzieci w świat języka angielskiego. Pani wicedyrektor Ewa Żebracka zaproponowała dzieciom udział w wesołej zabawie konkursowej. W świetlicy przedszkolaki pod kierunkiem pani Katarzyny Forc poznawały podstawy królewskiej gry w szachy.  Tę wyjątkową imprezę fotograficznie dokumentował pan Stanisław Cichoń.

Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Szkoła Podstawowa w Tarnowcu to placówka, która ma do zaofeerowania nie tylko wysoki poziom nauczania, ale też serdeczną, pełną akceptacji atmosferę, w której dzieci czują się komfortowo.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2017 roku.

 

Dodatkowe informacje