Półfinał i Finał Wojewódzki w ramach Gimnazjady dziewcząt w Badmintona

FotoW dniu 30 listopada 2016 r. w Straszęcinie odbył się Półfinał Wojewódzki w badmintona dziewcząt. W zawodach wzięło udział 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. Drużyna Gimnazjum z Tarnowca w składzie Jessica Orzechowicz i Anna Sawicka spisała się bardzo dobrze. Po zwycięstwie w swojej grupie dziewczęta awansowały do półfinału turnieju,  trafiając na zawodniczki  z Gimnazjum z Ropczyc i pokonując je w stosunku 3-1, awansowały  do finału zawodów. W finale turnieju nasze dziewczęta spotkały się z gospodyniami zawodów. Niestety, w pierwszym meczu finału kontuzji doznała Ania Sawicka i mecz musiał zostać poddany walkowerem na korzyść przeciwnika. Nasza Drużyna, zajmując II miejsce, awansowała do finału Wojewódzkiego.

Finał wojewódzki odbył się 15 grudnia, również w Straszęcinie. W turnieju wzięło udział 12 najlepszych zespołów z województwa Podkarpackiego, które zostały podzielone na 4 grupy 3 zespołowe. Nasza drużyna w składzie  Jessica Orzechowicz, Anna Sawicka i Aleksandra Smalarz po wygraniu swojej grupy, awansowały do ćwierćfinału, niestety, ulegając dziewczętom z Dubiecka w stosunku 1-3. Ostatecznie nasza drużyna została sklasyfikowana na V miejscu w Województwie Podkarpackim. Gratulujemy.

Dodatkowe informacje