Udział uczniów ZSP w Tarnowcu w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

FotoPatriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego.  - Jan Paweł II

       W całej Polsce świętowano 98. rocznicę upamiętniającą odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. W największych miastach zaplanowano liczne uroczystości, marsze, biegi itp.

      W naszej gminie jak co roku główne uroczystości odbywały się w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. Jednak społeczność uczniowska juz od początku listopada przygotowywała się do tego święta. Część uczniów ćwiczyła wiersze pod opieką pań: Renaty Filip i Anny Faber. Uczniowie należący do szkolnego chóru ćwiczyli pieśni patriotyczne pod opieką pani Marty Kapały. Uczniowie zaangażowani w pracę samorządu szkolnego pod okiem opiekuna pani Katarzyny Forc wykonywali biało - czerwone kotyliony. Uczniowie III klasy Gimnazjum wykonywali kotyliony na zajęciach artystycznych z panią Alicją Graselą, zaś uczniowie klas I - III, Vb szkoły podstawowej pod bacznym okiem wychowawców. Także na zajęciach świetlicy uczniowie dzielnie sklejali kokardki biało - czerwone.

      W dniu 11 listopada pośród  zgromadzonych mieszkańców gminy znalazła się także liczna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Przed rozpoczęciem uroczystej mszy świętej uczniowie ZSP w Tarnowcu przypinali uczestnikom przygotowane na zajęciach szkolnych kotyliony w barwach flagi narodowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, w której uczestniczył także Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej w Tarnowcu. Oprawę muzyczną Mszy, w której usłyszeliśmy żołnierskie pieśni legionowe i patriotyczne, przygotował Zespół Tarnina, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu, do którego należą także uczniowie naszej szkoły. Końcowym punktem obchodów był przemarsz na cmentarz wojskowy, apel poległych i złożenie kwiatów przez różne delegacje, wśród których znalazła się delegacja uczniów z naszej szkoły. 

 

Dodatkowe informacje