Uczniowie klas 4-6 w progach Uniwersytetu Rzeszowskiego i Sejmiku Województwa Podkarpackiego

FotoDnia 8 listopada uczniowie klas IV – VI ramach programu promocji talentów uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Ambitny plan nie mącił radości.
Pierwsze kroki skierowaliśmy w progi Uniwersytetu Rzeszowskiego do Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Odwiedziliśmy pracownie mechaniczne, w których dużym zainteresowaniem cieszyły się drukarki wykonujące prace w formacie 3 i 4 D oraz kamery, które dają pełny obraz temperatury ciała człowieka.
Kolejne miejsce to pracownie zajmujące się badaniami nad światłowodami i przesyłami danych. To temat, który jest już dzieciom bardziej bliski, co dały wyraz w pytaniach kierowanych do oprowadzających. Osobą, która wzbudziła ogromne zainteresowanie, był fizyk, który szybko zyskał miano Einsteina – ze względu na swój wygląd. Doświadczenia prezentowane przez niego z wykorzystaniem najprostszych rekwizytów zaintrygowały największych gadulskich.

Spotkanie w kuli – auli przeznaczonej do seminariów naukowych zakończyły spotkanie na uniwersytecie.
Zmęczeni i głodni, już nie tylko wiedzy, sprawnie przedostaliśmy się do miejsca, o którym większość marzyła już od dłuższego czasu – McDonald’s.

Pokrzepieni na ciele udaliśmy się do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, gdzie czekała na nas pani Joanna Bril radna Sejmiku Województwa, która zaprosiła nas na spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim. Uczniowie bardzo szybko zajęli miejsca przy stole prezydialnym i tym samym okazali swą gotowość do pracy pod czujnym okiem pani Bril, która wyjaśniła zasady pracy i zakres działań sejmiku.

Ten pracowity dzień został zwieńczony wspólnym zdjęciem przed budynkiem Sejmiku. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Dodatkowe informacje