Tarnowiec znowu „zakwitnął nadzieją…” – Akcja „Krośnieńskie Pola Nadziei”.

 Foto   „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; 
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (św. Jan Paweł II)

                Akcja  „Pola Nadziei” w naszym kraju ma już kilkuletnią tradycję. W Krośnie w tym roku jest jej XIII edycja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Nasza szkoła postanowiła po raz czwarty włączyć się w tę Akcję. Chętni uczniowie wykonali żonkile – symbole Akcji - wraz z koordynatorami Akcji – p. Alicją Graselą i p. Edytą Koszyk przy wsparciu p. Elżbiety Polak.

Tydzień przed Niedzielą Palmową przy kościele parafialnym w Tarnowcu wolontariusze- uczniowie naszej szkoły z koszami pełnymi  żonkili obdarowywali żółtym kwiatkiem każdego, kto do skarbonki  rzucił choćby przysłowiowy „grosik”. Zebrane datki w kwocie  3.030zł wpłacono na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

Wszystkim, którzy przyczynili się, aby Tarnowiec „zakwitnął nadzieją” z serca dziękujemy, obiecując, że za rok też podejmiemy tę Akcję.

Koordynatorzy Akcji

Dodatkowe informacje