„Razem na Święta” 2021

Foto    „Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której zachęcano uczniów do niesienia pomocy innym. Zachęcano, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależało nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

 Z uwagi na trwający stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” prowadzone były z uwzględnieniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa i przepisów sanitarnych.

Jak co roku, do akcji włączyło się wielu uczniów naszej szkoły, a szczególnie uczniowie klas 4 i 5, którzy własnoręcznie wykonali przepięknie kartki bożonarodzeniowe. Kartki wraz z życzeniami wspólnie wysłaliśmy do naszych Rodaków na Kresach (Ukraina, Kazachstan).

Cieszymy się, że tak wielu uczniów okazało dobre serce i chęć podzielenia się dobrym słowem i radością płynącą ze Świąt Bożego Narodzenia z naszymi Rodakami na Wschodzie. Jesteśmy przekonani, że ten gest solidarności, jaki otrzymali od naszych uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są sami i zawsze jest ktoś o nich pamięta.

Opiekunowie SU wraz z Pedagogiem szkolnym

 

Dodatkowe informacje