Wycieczka do Szczawnicy.

Foto10 listopada klasa VIIIa wzięła udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Szczawnicy. Wyruszyliśmy skoro świt na długo wyczekiwaną wycieczkę.  Po spotkaniu z przewodnikiem w Krościenku udaliśmy się na ruiny zamku w Czorsztynie. Zamek spowity był mgłą, a wyłaniające się słońce dodało uroku temu miejscu. Przewodnik zaciekawiał młodzież różnymi ciekawostkami na temat zamku i zalewu Czorsztyn.

Następnym punktem wycieczki był wąwóz Homole w jesiennych barwach. Wąwóz znajduje się w Małych Pieninach, w miejscowości Jaworki koło Szczawnicy. Nazwa pochodzi od ruskiego słowa homoła, gomoła, które oznacza obły, bezrogi (nawiązanie do kształtu doliny). Ma długość ok. 800 m. Wszyscy uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze w przejściu trasy, a widoki na szczycie zapierały dech w piersiach.

Następnie wróciliśmy do Szczawnicy, gdzie czekała na nas kolejna atrakcja - wyjazd na Palenicę- jest to niewielka góra Pienin Małych o wysokości 722m n.p.m. w sąsiedztwie Grajcarka.  Na szczycie ostatnia porcja informacji ze strony przewodnika. Później uczniowie mieli czas wolny przy schronisku „Groń”, mogli również skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej. Po zjeździe do Szczawnicy uczniowie mogli zakupić oscypki i pamiątki.

W drodze powrotnej w Starym Sączu był czas na posiłek w McDonald’s. Po całym dniu wędrówki apetyty i humory dopisywały. W godzinach wieczornych wróciliśmy cali i zdrowi do Tarnowca.

Dodatkowe informacje