TAK, POMAGAM! -zbiórka żywności w naszej szkole.

FotoZakończyliśmy akcję zbiórki żywności w naszej Szkole. Akcja  była odpowiedzią na prośbę  dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej  ks. Piotra Potyrały, chętnie zaakceptowaną przez Panią dyrektor Urszulę Boratyn. Produkty z długim terminem ważności przede wszystkim: konserwy, płatki, mąka, ryż, makaron, cukier, olej, kawa, herbata były zbierane w salach lekcyjnych klas I-VIII do kartonów oznaczonych m.in. napisem CARITAS.

Wszyscy Uczniowie i Nauczyciele o wrażliwym sercu, otwartym na potrzeby ludzi potrzebujących przynosili swoje dary, które  co kilka dni wolontariuszki z klas VII: Amelka, Jagoda, Amelka, Patrycja i Julka przenosiły do chłodnego miejsca. Produkty zostały zawiezione przez ks. Wojciecha Kmiotka do Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i do magazynu Caritas Diecezji Rzeszowskiej też w Rzeszowie. Tam zostaną rozdzielone potrzebującym, którym zaspokoją głód i ogrzeją serca wiarą w bezinteresowne dobro drugiego człowieka.

Wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom,  którzy odpowiedzieli na Apel-wezwanie:

 TAK, POMAGAM!, a w szczególności:

  • Rodzicom, którzy przez własny przykład ofiarności uwrażliwiają dzieci na potrzeby innych ludzi;
  • Uczniom, którzy bezinteresownie- gdyż Zbiórka była „wolna” od systemu punktowego-  przynieśli żywność

Z SERCA DZIĘKUJĘ!

Koordynator Akcji
Edyta Koszyk

 

Dodatkowe informacje