Dzień Krajobrazu w naszej szkole.

FotoTegorocznym obchodom  Dnia Krajobrazu towarzyszyło hasło: „Otwarte krajobrazy”. Celem obchodów było popularyzowanie wiedzy w zakresie znaczenia przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich oraz ich funkcji środowiskowych, takich jak ochrona przeciwpowodziowa, napowietrzanie miast i regulowanie temperatur. Ważnym aspektem obchodów było również zwrócenie uwagi na dostępność tych przestrzeni, które możemy nie tylko ogarnąć wzrokiem, lecz również doświadczyć w pełni. Warto pamiętać, że takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie oraz są rezerwuarami różnorodności biologicznej.

Z okazji Dnia Krajobrazu w naszej szkole  został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem: „Otwarte krajobrazy”. Uczniowie klas I-VIII  przygotowali oryginalne  prace plastyczne przedstawiające piękne, naturalne i niezdegradowane krajobrazy.

 Byli to:

Zofia Kołbuc kl. I
Ignacy Betlej kl.I
Alan Kuźniarowicz kl.I
Wiktoria Bolek kl. II
Michał Sanocki kl. IVA
Hubert Kołbuc kl.IVA
Zuzanna Szczypińska kl.IVB
Martyna Mędrek kl.IVB
Milena Drożdż kl IVB
Amelia Dedo kl.VB
Aleksandra Baca kl. VIIIB

Uczniowie również  odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie do wspólnych wędrówek, razem ze swoją rodziną, koleżanką czy kolegą i przesłali niesamowite zdjęcia krajobrazów, które  mogli podziwiać podczas swoich spacerów.

Zdjęcia ze swoich spacerów przesłali:

Wiktor Lisowiec kl. VIIB,
Julia Kowalczyk kl.VIIA
Róża Soboń kl.VIIA
Maja Stryszak kl. VIIA
Filip Michalec kl. VA
Patrycja Rojek kl.VIIIB

 Spacery krajobrazowe, piękno otaczającej przyrody, jej wpływu na nasze  zdrowie i samopoczucie skłaniało uczniów do refleksji na temat konieczności jej ochrony.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz spacerów krajobrazowych zostali nagrodzeni dodatnimi punktami z zachowania. Młodsi uczestnicy konkursu - kl. I-III otrzymali uwagi pozytywne.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do obchodów Dnia Krajobrazu.

 

Dodatkowe informacje